Vizyon

Avrupa Enerji Araştırma Birliği Avrupa'da enerji alanında aktif araştırma kuruluşu ve üniversiteleri bünyesinde toplayan bir oluşumdur.

Büyük çaplı kamu araştırma çabalarının daha verimli ve daha az maliyetli düşük karbon enerji teknolojilerinin geliştirilmesi için koordinasyonuna katkıda bulunmak.

Misyon

AB Stratejik Enerji Teknoloji Plan'ın (SET Plan) kamu araştırma bileşeni olmak.

Kimler Katılabilir?

Üniversiteler ve araştırma kuruluşları

Üyeler

EERA Platformu'na Avrupa'nın çeşitli ülkelerinden araştırma kuruluşları ve üniversiteler üyeolmaktadır. Önde gelen üyeler arasında aşağıdaki kurum ve kuruluşlar yer almaktadır:

  • Avusturya Teknoloji Enstitüsü, Belçika Enerji Araştırma Birliği, CEA, CIEMAT, CIRCE, DLR,  ECN, ENEA, Frahofer Institutes, Helmholtz Birliği, IEN, KTH Royal Institute of Technology, LNEG, Paul Scherrer Enstitüsü, Rez Araştırma Merkezi, DTU, SINTEF, TECNALIA UKERC, VTT

Türk Üyeler

TÜBİTAK MAM Enerji Enstitüsü, ODTÜ, İzmir Ekonomi Üniversitesi, Kadir Has Üniversitesi

Üyelik İçin

Ortak Program irtibatları ile iletişim kurulması gerekmektedir. Üyelik süreçleri ile ilgili detaylı bilgi almak için tıklayınız. 

Yol Haritası Bileşenleri

Düşük karbonlu enerji ve enerji verimliliği konularına odaklanılmaktadır. 

Ayrıntılı Bilgi

Avrupa Enerji Araştırma Birliği'nde (AEAB) 17 farklı Ortak Program bulunmaktadır. Ortak Programlara üyelik için ilgili Programı'n irtibat kişileri ile iletişim kurulması gerekmektedir. AEAB'ye genel üyelik ücreti 1,000 Avro olup, bazı Ortak Programlar'a  ek üyelik ücretleri gerektirebilmektedir. Detaylı bilgi için http://www.eera-set.eu/ adresi ziyaret edilebilir.