ÖNEMLİ DUYURU 

Destek ve Ödül Programları çevrimiçi başvuru süreçlerinin hızlandırılması ve başvurular için basılı kopya belge alınmaması amacıyla yürütülen elektronik imza (e-imza) çalışmaları tamamlanmıştır. 29/06/2020 tarihi itibariyle programlara e-imza ile başvuru yapılabilecektir, 01/01/2021 tarihi itibariyle başvurular için e-imza kullanılması zorunlu olacaktır. E-imzalı başvuru süreci ile ilgili daha detaylı bilgi için lütfen tıklayınız.

 

DESTEĞİN TANIMI VE KAPSAMI

Ağlara Üyelik Desteği ile ülkemizin aidat ödeyerek katılım sağladığı Avrupa Birliği Çerçeve Programları (AB ÇP) kapsamında sunulan proje önerilerine dâhil olunması ve AB ÇP önceliklerinin belirlenmesinde etkili olan ağlara üyeliğin teşvik edilmesi amaçlanmaktadır.

Ağlara Üyelik Desteği kapsamında, Türkiye’de faaliyet gösteren kuruluşların bilim ve teknoloji alanında Avrupa çapındaki etkin olan ağ yapılarına üye olabilmeleri ve üyeliklerini sürdürebilmeleri için giriş ve üyelik aidatlarının ödenmesi için destek sağlanması amaçlanmaktadır. Destek ilgili yıl için verilecek giriş veya üyelik aidatlarını kapsar.

Ağlara Üyelik Desteğine ilişkin detayları bulabileceğiniz destek kapsamındaki ağ listesi ve infografik için linkleri takip ediniz.

2021 yılı üyelikleri için açılacak olan destek çağrısına ait detaylar çok yakında duyurulacaktır.