DUYURU

U2020 Koordinatörlüğü Destekleme Programı kapsamında KOBİ Aracı çağrıları için yapılacak başvuruların başvuru süresinde ve hizmet alınması planlanan uzman kişi/kuruluşların kriterlerinde güncelleme yapılmıştır. 

18 Mart 2019 tarihinde Avrupa Komisyonu tarafından alınan karar neticesinde   ve “Enhanced European Innovation Council Pilot 2018-2020” Çalışma Programı güncellenmiştir. Bu çalışma programına göre, KOBİ Aracı Faz 1 programının son çağrı kesim tarihi 5 Eylül 2019 olarak belirlenmiş olup bu tarihten sonra Faz 1 programı sona erecektir. Söz konusu Faz 1 programının son çağrısı için TÜBİTAK Koordinatörlüğü Destekleme Programı başvuruları 22 Temmuz 2019 tarihinde alınmış olup, desteğe Faz 2 programı kapsamındaki kesim tarihleri için başvuru yapılabilmektedir.

 

BAŞVURU YAPABİLECEK KİŞİLER

U2020 Koordinatörlüğü Destekleme Programı, Ufuk2020’ye koordinatör olarak başvuruda bulunacak Türkiye’de faaliyet gösteren kuruluşlarda görev yapan koordinatör adaylarına ve proje ekiplerine yöneliktir.


BAŞVURU SÜRESİ

U2020 Koordinatörlüğü Destekleme Programı'na yapılan başvuruların, başvuruya konu Ufuk2020 çağrısının kapanmasından en az 2 ay önce tamamlanmış olması gerekmektedir. Süre kısıtı aşağıdaki çağrılar için farklılaştırılmıştır:

  • KOBİ Aracı ve Eurostars projelerinde çağrı kesim tarihlerinden (cut-off) 2 ay öncesine kadar başvurunun tamamlanmış olması gerekmektedir.
    • 2020 yılı KOBİ Aracı FAZ II (Hızlandırıcı) 2. çağrı kesim tarihi için destek son başvuru tarihi 18 Ocak 2020'dir.
  • JU-JTI Çağrılarına sunulacak projeler ile iki aşamalı çağrıların ikinci aşamasına sunulacak projeler için projenin sunulacağı çağrının kapanış tarihinden itibaren 1 ay öncesine kadar başvurunun tamamlanmış olması gerekmektedir.
  • INNOSUP çağrılarına sunulacak projeler için çağrı kapanış tarihinden 1,5 ay öncesine kadar başvurunun tamamlanmış olması gerekmektedir.

Alt desteklere ilişkin başvuru süreleri aşağıda belirtilmişir:

  • Konsorsiyum kurma amaçlı seyahat desteği: Seyahate konu etkinlikten en geç 15 gün öncesine kadar online başvuru sisteminden başvuru tamamlanmalıdır.
  • Konsorsiyum kurma amaçlı organizasyon desteği: Desteğ konu etkinlikten en geç 1 ay öncesine kadar online başvuru sisteminden başvuru tamamlanmalıdır.
  • Proje yazma-sunma eğitimi desteği: Katılım sağlanması planlanan eğitimden en geç 15 gün öncesine kadar online başvuru sisteminden başvuru tamamlanmalıdır.

 

BAŞVURU ŞEKLİ

Destek sürekli başvuruya açıktır ve online olarak başvuru yapılır. Başvuru sonrasında ıslak imza gerektiren belgeler TÜBİTAK’a posta yoluyla iletilmelidir.

Alt destekler için genel başvuru onaylandıktan sonra belirlenen sürelerde yeniden başvuru yapılması gerekmektedir.


BAŞVURU İÇİN GEREKLİ BELGELER

  • U2020 Koordinatörlüğü Destekleme Programı başvuru formu ve ekinde istenen belgeler (online olarak doldurulmaktadır)
  • Değerlendirme sürecinde TÜBİTAK tarafıdan ihtiyaç duyulması halinde talep edilecek olan diğer belgeler.

 

Duyuru dökümanına ulaşmak için tıklayınız.

Başvuru yapmak için tıklayınız.