ERANET-MED Projesi, "Akdeniz Bölgesi'nin Ekonomik Büyümesine katkıda bulunacak sürdürülebilir Su Yönetimi" konulu Üçüncü Çağrısı'na yapılacak başvuruların değerlendirmesini yapmak üzere hakemler arıyor. 

Üçüncü Ortak Çağrı'ya katılım gösteren ülkeler Cezayir, G. Kıbrıs, Mısır, Fransa, Almanya, Yunanistan, İtalya, Ürdün, Lübnan, Malta, Fas, Portekiz, İspanya, Tunus ve Türkiye. Başvuruların çok ortaklı araştırma projesi olması beklenmekte. Başvuru sahipleri sosyo-ekonomik etki, yönetim, Bilgi ve İletişim Teknolojileri ile cinsiyet gibi yatay konuları da göz önünde bulundurmalı. Üçüncü Ortak Çağrı hakkında daha fazla bilgi için tıklayın

Hakemlerde Arananlar

ERANET-MED Üçüncü Ortak Çağrısı hakemlerinin aşağıdaki alanlardan bir ya da daha fazlası hakkında tecrübe sahibi olması bekleniyor:

  • Bilimsel ve teknolojik projelerin değerlendirme ve yönetimi,
  • Bilim ve teknolojik alanlarda uluslararası işbirliği tecrübesi,
  • İnsan kaynağı gelişimi,
  • Bilimsel ve teknolojik proje çıktılarının kullanımının geliştirilmesi,
  • Teknoloji transferi ve yenilik,
  • Sosyo-ekonomik etki, yönetim, cinsiyet gibi yatay alanlarda tecrübe,
  • İngilizce diline profesyonel hakimiyet,
  • Akdeniz bölgesinde bilimsel işbirliği konusunda tecrübe

Değerlendirme Takvimi

Üçüncü Ortak Çağrı'nın kapanma tarihi 15 Temmuz 2017. Başvuruların geçerlilik kontrolünün Temmuz sonuna kadar yapılması öngörülüyor. Hakemlerin Ağustos-Ekim 2017 döneminde geçerlilik kontrolünü geçen projeleri değerlendirmesi beklenmekte. Başvurular İngilizce dilinde olup 20 sayfadan oluşacak (proje açıklaması ve ortakları, masraf kırılımları ve ekleri). Hakemlere değerlendirme başına 50 Avro verilecek. Bir hakem 1-5 başvuru değerlendirebilecek. Başarılı hakemler çevrimiçi değerlendirme sistemine erişim sağlayarak değerlendirecekleri belgelere ulaşabilecek. 
Not: Çıkar çatışması yaşayan başvuru sahiplerinin (örneğin, Ortak Çağrı'ya proje başvurusunda bulunulmuşsa) başvurmaması gerekmekte. 

Hakem Kaydı

Hakem olarak ERANET-MED Projesi Üçüncü Ortak Çağrısı'nda yer almak için lütfen linkten kaydınızı yapın.

Detaylı bilgi için Çağrı sekreteryası ile iletişime geçebilirsiniz:

Cornelia Parisius T: +49 228 3821 1422 ya da e-posta: cornelia.parisius@dlr.de
Stephan Epe T: + 49 228 3821 1912 ya da e-posta: eranetmed@dlr.de