Avrupa Araştırma ve İnovasyon Günleri Etkinlik Kayıtları Açılmıştır!

Avrupa Araştırma ve İnovasyon Günleri, Avrupa Komisyonu'nun gelecekteki araştırma ve inovasyon alanını tartışmaya ve biçimlendirmeye yönelik paydaşları bir araya getireceği ilk etkinliktir.

Ortak Arama- Enerji Alanı / ESCO-EPC Firması

“LC-SC3-RES-7-2019: Solar Energy in Industrial Processes” başlığı kapsamında sanayi hizmetlerinde tecrübesi olan Enerji Hizmet Şirketleri (ESCO) veya Enerji Performans Sözleşmeleri (EPC) şirketlerinden ortaklar aranmaktadır.

Sağlık Alanı 2020 Taslak Çağrı Programı Yayınlandı!

Sağlık, Demografik Değişim ve Refah Alanı için 2020 Çağrıların bulunduğu yeni taslak Program AB Komisyonu tarafından hazırlanan Ufuk2020 Sağlık Alanı sayfasında yayımlanmıştır. Henüz taslak olan çalışma programının son hali 2 Temmuz tarihinde resmi olarak yayımlanacaktır.

40 Yeni COST Aksiyonu Onaylandı!

4 Haziran 2019  tarihi itibariyle COST Ulusal Temsilciler Komitesi (Committee of Senior Officials) tarafından 40 yeni COST Aksiyonu onaylanarak yürürlüğe alınd

Enerji Alanı 2020 Yılı Taslak Çalışma Programı Yayınlandı

Ufuk2020 Güvenli, Temiz ve Verimli Enerji Alanı 2018-2020 Çalışma Programı kapsamında 2020 yılında desteklenecek olan çağrı başlıkları, bütçeleri ve son başvuru tarihlerini içeren Taslak Çalışma Programı yayınlanmıştır.

TÜBİTAK ile Japonya Bilimi Destekleme Kurumu (JSPS) İkili İşbirliği Çağrısı Açıldı

TÜBİTAK ile Japonya Bilimi Destekleme Kurumu (JSPS) arasında 4 Mart 2014 tarihinde imzalanmış olan, “Bilimsel ve Teknolojik İşbirliği Anlaşması” çerçevesinde ortak projeler desteklenecektir. Ortak araştırma projesi önerme ve destekleme koşulları aşağıda yer almaktadır.

ICT Alanı Taslak Çalışma Programı Yayınlandı

Avrupa Komisyonu Horizon 2020 ICT alanı kapsamında yürütülecek bir sonraki çalışma programını taslak olarak yayınladı. Yayınlanan doküman taslak halde olup, henüz resmi

ICT Alanı Taslak Çalışma Programı Yayınlandı, İlk Etkinlikler: Yapay Zeka

Avrupa Komisyonu Horizon 2020 ICT alanı kapsamında yürütülecek bir sonraki çalışma programını taslak olarak yayınladı. Yayınlanan doküman taslak halde olup, henüz resmi

Sayfalar