ÖNEMLİ DUYURU 

Destek ve Ödül Programları çevrimiçi başvuru süreçlerinin hızlandırılması ve başvurular için basılı kopya belge alınmaması amacıyla yürütülen elektronik imza (e-imza) çalışmaları tamamlanmıştır. 29/06/2020 tarihi itibariyle programlara opsiyonel olarak e-imza ile başvuru alınmaya başlanmıştır. 01/01/2021 tarihi itibariyle yapılan başvurular ise sadece e-imza ile alınmaktadır. E-imzalı başvuru süreci ile ilgili daha detaylı bilgi için lütfen tıklayınız.


ÖNEMLİ DUYURU:

Eşik Üstü Ödüller 2020 yılı ve sonraki kodlu AB ÇP Çağrılarından itibaren geçerli olacak ödül tutarlarına "Ödeme" Sekmesinden ulaşılabilmektedir.

Eşik Üstü Ödüller 2019 yılı kodlu AB ÇP Çağrılarından itibaren TL olarak hesaplanacak ve ödenecektir. Ödül tutarlarına "Ödeme" Sekmesinden ulaşılabilmektedir.

Eşik Üstü Ödüller devlet üniversitelerinin, vakıf üniversitelerinin, kamu kurum/kuruluşlarının ve özel sermayeli kurum/kuruluşların başvurusuna açıktır.

 

ÖDÜLÜN TANIMI VE KAPSAMI

Eşik üstü ödülü, AB ÇP’ye sunulan, Avrupa Komisyonu, ERC, EURAMET, PRIMA (Bölüm 1), ECSEL veya Eurostars tarafından bağımsız hakemlerce değerlendirildikten sonra, her çağrı özelinde TÜBİTAK tarafından belirlenen eşiğin üstünde puanı alan proje önerilerine verilecek olan ödüldür.

Başarılı projeler eşik üstü ödüle konu değildir.


ÖZEL DÜZENLEMELER

  • Marie Sklodowska–Curie Programı Bireysel Burslar kapsamında Eşik Üstü Ödülü'ne başvuru yapılabilmesi için, başvuru sahibinin projeyi Türkiye’deki ev sahibi kurumda yürütmek üzere Avrupa Komisyonu'na sunmuş olması gerekmektedir.
  • Marie Sklodowska–Curie Programı Bireysel Burslar kapsamındaki Global Fellowship'e (Avrupa Dışına Dolaşım Boyutu) başvuran araştırmacıların zorunlu geri dönüş evresinde Türkiye'den bir ev sahibi kurum seçmiş olmaları gerekmektedir.
  • Eşik Üstü ödülden yurtdışında yaşayan ve yabancı ülke vatandaşı olan kişiler faydalanamamaktadır.


Ödül duyurusu için tıklayınız.

Başvuru yapmak için tıklayınız.